Další digitální nástroje

 
LinkedIn není jediný nástroj pro získávání leadů. Michal vám ukáže další čtyři.

V této závěrečné části se nebudeme bavit o LinkedInu, ale budeme se bavit o pár digitálních nástrojích, které vám můžou pomoci zefektivnit obchodní práci.

Ten první nástroj je aplikace, která se jmenuje Lusha a je hodně využívaná v recruitingu. Lusha je aplikace, která dokáže podle svých algoritmů najít kontakt na daného člověka, tedy telefonní číslo a e-mail. Zároveň to je plugin do Google Chrome, takže když si projíždíte LinkedIn různých lidí, tak Lusha vám zabliká, když najde kontakt na lidi a ukáže vám buď jejich telefonní číslo nebo e-mail anebo oboje. Moje zkušenosti s využíváním Lushy jsou ty, že zhruba na polovinu lidí Lusha dokáže kontakt najít a na zhruba polovinu lidí kontakt najít nedokáže. Proč je to takto, to nevím, jak fungují přesně algoritmy, ale vím, že Lusha vám může hodně usnadnit práci. Pokud přes LinkedIn dokážete najít konkrétního člověka a ještě Lusha na něj zná kontakt, tak si můžete ušetřit práci i o několik hodin.

Druhá aplikace, kterou používám a doporučuji je Mailtrack. Je to zase plugin do Gmailu, který vám umožňuje trackovat neboli sledovat e-maily, které posíláte, třeba i s přílohou, a posílá vám to notifikaci na to, kdy ta příloha nebo ten e-mail byl otevřený. Takže dám příklad, chcete poslat cenovou nabídku klientovi a pak mu zavolat na zpětnou vazbu. Nainstalujete si Mailtrack a když vám přijde notifikace, tak můžete několik hodin potom zavolat.

Třetí aplikace, kterou používám a doporučuji je aplikace Loom, na tvorbu jednoduchých videí. Mě totiž přijde, že se můžete odlišit tím, že máte dobrý obsah, třeba při kontaktování po telefonu, anebo, že zvolíte trošku netradiční formu. A právě třeba formu videa, kdy nahrajete lidem minutový, dvouminutový vzkaz proč se s nimi chcete sejít nebo co s nimi chcete probírat. Pošlete jim to formou videa, kde máte na pozadí jejich webovou stránku a v levém horním rohu máte i svoji fotku nebo video, které snímá váš obličej, tak tady tím si můžete odlišit. Když si nainstalujete Loom, tak videa děláte velice rychle. Můžete si vybrat buď to, že vám to jen screenuje obrazovku nebo vám to jen vytváří video na váš obraz skrz webkameru, nebo že máte screenovanou obrazovku i webkameru. Výhoda Loomu je v tom, že vám vždycky vytvoří odkaz, který můžete lidem poslat, a vy ten odkaz můžete taky trackovat. Takže vám vždy posílá notifikace, když se někdo na ten odkaz podívá. Takže třetí taková aplikace, kterou používám je Loom, na tvorbu jednoduchých videí.

Poslední čtvrtý nástroj, který mi přijde použitelný v tom, když chcete najít e-mail na konkrétního člověka a poslat mu nějaký info e-mail, tak je aplikace FindEmails, která taky funguje jako plugin do Google Chromu. Takže dáte jméno a příjmení daného člověka a zároveň webovou adresu firmy a ono vám to vlastně vyplivne jeho e-mailovou adresu. Zároveň si někdy chcete ověřit e-mailovou adresu, jestli máte správnou. A když to napíšete to do té aplikace, tak vám to tu e-mailovou adresu verifikuje. Takže to jsou nástroje, u kterých věřím, že vám můžou usnadnit vaší obchodní činnost.