8. 9. 2022
RAYNET Ostrava

Proč SalesMajstr MeetUp pořádáme

Jestli něco obchodníky a podnikatele posouvá vpřed, tak jsou to fuckupy. Proto se na meetupu podíváme na nezdary úspěšných "Ostraváků" z rozličných oborů, které jsou zdrojem inspirace i motivace. A podmínkou úspěchu.

Na co se můžete těšit

4 osobnosti obchodu a jejich know-how
Firmy z různých oborů mezi spíkry i v publiku
Formát expertních přednášek
60+ účastníků k navázání nových vztahů
Welcome drinky a dobré jídlo
Moderuje Martin Bazala (RAYNET) a Tomáš Buchwaldek (Patrioti MSK)

Pro koho je MeetUp určen

Pro malé a středně velké firmy, které chtějí zefektivnit svůj obchod.
Pro každého, kdo nosí do firmy peníze a žije obchodem.
Pro každého, kdo prodává nebo s prodejem teprve začíná.

Program MeetUpu

17:00 - 17:30
Vítání, třesení pravicí a start
17:30 - 18:15
Michal Musil, LMC/GrowJOB
Co mi dala a vzala akvizice a rozjezd pobočky GrowJOB

Před 10 lety jsem si při studiu na VŠE plácnul s Petrem Ludwigem, že budu jedním z konzultantů v pražské pobočce. Líbila se mi vize firmy, produkty a chytří lidé, s kterými jsem spolupracoval. Bohužel nebo teď už bohudík jsem nedostal portfolio klientů a musel jsem si ho vytvořit. První roky mé práce byly hodně o obchodě a akvizici. Asi to znáte – telefonování, networking, schůzky. Retrospektivně mi tohle období hodně dalo, ale bylo spojené s pravidelným selháváním a prošlapáváním cestičky, jak dělat prodej lidsky a přesto s výsledky.
18:15 - 18:45
Jakub Hon, SALESDOCk
Hire fast, fire faster?

Ne vždy se vyplatí spěchat a snažit se dostat obchodníka do týmu co nejdříve. Nábor, onboardování a eventuální výměna jsou časově i finančně náročné aktivity. Sami jsme nabrali a vedli vyšší desítky obchodníků. V čem jsme ted chytřejší než před 5 lety?
18:45 - 19:15
Pauza, než půjdeme do finále
19:15 - 19:45
Antonín Krumnikl, Realitní makléř v Ostravě
Jak jsem zjistil, že není problém v lidech kolem, ale ve mně samotném

Aneb když přes osobní hrdost nevidíš, že naproti tobě stojí taky člověk. Uslyšíš příběh realiťáka, kterého nikdo nechtěl a prodával to, co nikdo nechtěl. Z odepsané a negativní socky až ke splněnému realiťáckému snu, a to cestou veskrze klikatou. Vzestup, přes pád na hubu, exekuce, dítě, první prodej, který se fakt počítá, až po prodej developmentu za stovky miliónů korun.
19:45 - 20:30
René Müller, Jezza Co.
Jak si ne/vybrat obchodního partnera?

Pokud jste varováni před něčím, o čem si myslíte, že se vám určitě nemůže stát, zamyslete se ještě jednou. A pak ještě jednou. A pak otevřete oči a zpozorněte. O podnikání s lidmi se říká, že „si někoho berete do postele“. O vybírání obchodních partnerů by se mohlo říkat to samé. Někteří jsou fajn a rádi si to zopakujete, některé už nikdy nechcete vidět a některé budete proklínat do pátého kolene. Od každé skupiny jsem jich pár poznal. A jaké to bylo, to vám řeknu.
20:30
Jídlo, pití, sdílení

Vystoupí

Michal Musil, Sales Consultant, LMC/GrowJOB
Michal spolupracuje přes 10 let s GrowJOB Institute, kde zakládal pražskou pobočku a obchodní tým. Dlouhodobě se zajímá o to, co věda ví v oblastech prodeje, komunikace a vyjednávání. Působil 2 roky jako sales interim manager v reklamní agentuře Attack Promotion, kde měl odpovědnost za rozvoj obchodu a týmu account managerů. Aktuálně spolupracuje se společností LMC na mezinárodním start-upu Arnold, kde pomáhá s obchodem a implementací produktu do větších organizací v ČR a zahraničí. Je akreditovaným mediátorem a vede kurz o vyjednávání a komunikaci pro magisterské studenty na České zemědělské univerzitě.
Jakub Hon, CEO, SALESDOCk
Jakub je spoluzakladatelem společnosti SALESDOCk a v současnosti jejím generálním ředitelem. Léta byl v roli lídra a konzultanta, ale zároveň si zachovává praktický přístup k prodeji. Jakub spolupracoval na nastavení prodeje s více než 100 SaaS organizacemi. Mezi jeho klienty patří UberEats, Kentico, Y Soft nebo Yieldigo. Jakub je extrémně zapálený pro nastavování prodejních procesů a implementaci prodejních metodologií pro škálování prodejů B2B SaaS podniků. Při práci v SALESDOCku zvládl spoluzaložit Banana.bi a pracoval jako vedoucí prodeje pro YSOFT Clerbo.
Antonín Krumnikl, Realitní makléř v Ostravě
Antonín je manžel, táta a realiťák. Ne vždy v tomto pořadí, ale realiťák je vždycky poslední. Prodává tak, aby zákazníci mohli říct, že to bylo profesionálně, bezpečně a v pohodě. Věřím, že pravou hodnotu v realitách netvoří nemovitosti, ale příběhy v nich.
René Müller, Founder & CIO, Jezza Co.
René Müller je bývalý spoluzakladatel známé hranolkárny FÆNCY FRIES a člen výběru Forbes 30 pod 30. Reného filozofie je skočit do věcí naplno a nezaobírat se detaily – ctí motto, že dokonalý je největší nepřítel dobrého. Má bohaté zkušenosti s rozjížděním startupu od hledání investorů po vybudování zákaznického servisu. V současné době přechází na oblast stavebnictví a investic s novou společností, jejímž cílem je vrátit život do starých a téměř zapomenutých budov.