API pro vývojáře

Integrace

Propojte svůj RAYNET CRM se systémy třetích stran. Od Google služeb po sklady vašeho e-shopu. Nesnažte se porozumět API konektoru, prostě jej přepošlete svému IT ;)

Vše
Kalendáře
Mailing
Účetní systémy
Ústředny a SMS
Ostatní
Vše
Vše
Kalendáře
Mailing
Účetní systémy
Ústředny a SMS
Ostatní

Google kalendář

Google kontakty

SmartEmailing

Quanda

MailChimp

Ecomail

Outlook kalendář a kontakty

iCal

CRIBIS

Merk

Leady

iDoklad

Money S3

FlexiBee

Ekonomický systém POHODA

UOL

Rocketoo

OptimCall

Solidpixels

Integromat

Shoptet

Yourpass

Fakturoid

REST API konektor

Google kalendář umožňuje vytváření, úpravu a sdílení jednoho nebo více kalendářů. Propojte si s ním jednoduše i kalendář od RAYNETu.

Propojení je obousměrné. Své obchodní aktivity tak můžete vytvářet i měnit nejen v RAYNETu, ale i z prostředí Google kalendáře.

Propojit obě aplikace zvládne i počítačový začátečník. Stačí 5x kliknout a je hotovo.

Google kontakty

Chcete si přenést kontakty z RAYNETu do svého mobilu? Zkuste to pomocí propojení s Google kontakty.

Synchronizace je jednosměrná (z RAYNETu se kontakty přenáší do Google kontaktů) a zapnout ji můžete na pár kliknutí.

V mobilním zařízení pak stačí přidat svůj Google účet mezi zdroje kontaktů a je to. Kdykoliv přidáte do RAYNETu nový kontakt, objeví se hned i v Google kontaktech a ve vašem mobilu.

SmartEmailing je nejoblíbenější český nástroj pro odesílání hromadných e-mailů. V ČR a SR ho používá víc než 4 300 zákazníků.

Propojení je obousměrné. V RAYNETu máte svou databázi klientů = aktuální a kategorizovaná data. Ty přenášíte do SmartEmailingu, kde vytváříte jednotlivé e-mailové kampaně. Do RAYNETu se pak dostávají nazpět informace o výsledcích každé kampaně. To znamená, kdo e-mail otevřel nebo klikl na odkaz.

 

Quanda je česká cloudová aplikace pro hromadné odesílání e-mailů. Kombinuje nástroje pro e-mail marketing, transakční e-maily, online dotazníky a webové formuláře.

Propojení s Quandou je obousměrné. Z RAYNETu do Quandy exportujete své kontakty, z Quandy se pak nazpět přenáší informace o odeslaných kampaních a reakcích konkrétních klientů a kontaktních osob.

 

MailChimp je celosvětově nejrozšířenější nástroj na hromadné rozesílání e-mailů.

Integrace umožnuje přenášení kontaktů z RAYNETu do MailChimpu a opačným směrem potom přenášení informací o odeslaných kampaních. V RAYNETu tak budete mít přehled o tom, které e-mailové kampaně vaši zákazníci obdrželi, a jak na ně reagovali.

Ecomail.cz je marketingová platforma pro váš E-mailing, SMS, Facebook, Instagram a Messenger. Umožňuje komunikovat se zákazníky efektivně pomocí několika kanálů najednou a zajistí kompletní řešení pro váš online marketing.

Naše integrace vám umožní odesílat Klienty, Osoby a Leady do vybrané skupiny kontaktů v Ecomailu. Díky tomu můžete vytvářet a odesílat cílené e-mailové kampaně všem vašim zákazníkům.

Obousměrná synchronizace kalendáře

S pluginem z dílny VÍTKOVICE IT SOLUTIONS si RAYNETí kalendář s Outlookem jednoduše propojíte.
Synchronizace je obousměrná. Své obchodní aktivity tak můžete vytvářet i měnit nejen v RAYNETu, ale i z Outlook kalendáře (včetně napojení na konkrétního klienta nebo obchodní případ).

Integrace je (prozatím) dostupná pouze pro operační systém Windows.

iCal je standard pro výměnu kalendářových dat (informací o úkolech, schůzkách atp.) napříč online aplikacemi.

Díky podpoře formátu iCal si můžete celý RAYNETí kalendář snadno zobrazit například v:

 • zařízeních s iOS (iPhone)
 • zařízeních s Androidem
 • programu iCal (iPhone)
 • programu MS Outlook

Propojení zapnete jednoduše. Vložíte kód vašeho RAYNETu do zvolené aplikace a kalendář se přenese.

CRIBIS je datový zdroj o více než 10 milionech podnikatelských subjektů v ČR/SR. V RAYNETu CRIBIS používáme pro:

 1. Doplňování údajů o zákaznících (IČ, adresa, úplný název firmy)
 2. Přístup k základním ekonomickým údajům (obrat společnosti, statutární orgány, počet zaměstnanců)
 3. Hlídání rizika nízké kredibility subjektu (platební morálka, insolvence apod.)

Integrace je vestavěná (není třeba ji nikde zapínat) a najdete ji na detailní kartě každého Klienta.

Merk.cz je největší databáze firem a firemních kontaktů v Česku a na Slovensku. Pomáhá nejen najít nové zákazníky, ale také zlepšit prodeje u těch stávajících.

Díky propojení s Merkem jsme připravili dvě rozšíření RAYNET CRM. Při přidávání nového klienta teď funguje našeptávání, takže stačí zadat pár znaků z názvu firmy a Raynet doplní zbytek (kompletní název, IČ, adresu, kontakty, atd.). Merk také nově obohacuje klientská data o ekonomické údaje. Platící uživatelé Merku tak přímo v Raynetu vidí u svých kontaktů obraty, zisky, počty zaměstnanců i zmínky v médiích.

 

Leady.cz je systém, který identifikuje firemní návštěvníky webu, zjišťuje, o co se zajímali a doplňuje ověřené kontakty.

Díky tomuto propojení se budou z Leady.cz přepisovat noví návštěvnici vašeho webu do Raynetu včetně vyplněných kontaktních údajů. Pokud už návštěvník vašeho bude evidovaný v adresáři RAYNETu, vznikne k němu událost s datem a časem, kdy tento návštěvník váš web navštívil.

iDoklad je největší on-line fakturační služba ve střední Evropě. Využívá ji víc než 180 000 živnostníků a podnikatelů. Usnadňuje nejen fakturaci, ale také přípravu a podání daňového přiznání. Díky přehledným grafům vám dá navíc přehled o vašich příjmech i nákladech.

Export Obchodních případů do iDokladu vám umožní informace o úspěšných prodejích jednoduše odesílat do iDokladu, kde budou automaticky vznikat faktury. Více informací k jednosměrné integraci najdete tady.

Obousměrná integrace vám umožní pro práci s fakturami využívat iDoklad a současně mít všechny faktury přehledně také v RAYNETu. Vytvářejte faktury z Obchodních případů a Objednávek, mějte přehled nad fakturami v iDokladu i RAYNETu, párujte faktury s RAYNETí databází klientů a jednoduše přenášejte také produkty. Více informací k obousměrné integraci najdete tady.

Money S3 je jeden z nejrozšířenějších ekonomických systémů u nás. Zahrnuje účetnictví, daňovou evidenci i skladové hospodářství.

Integrace s RAYNETem umožňuje přenášet informace o úspěšných prodejích (obchodních případech) do Money S3, kde se pak automaticky zakládají nové objednávky.

Součástí řešení je také:

 • Párování objednávek ke správným klientům (podle IČ), nebo zakládání nových kontaktů.
 • Automatické odepisování položek ze skladu.

FlexiBee je účetní online software pro menší firmy a živnostníky. Poskytuje jednoduchý a rychlý přehled o firemních financích a v současnosti ho používá přes 6 500 firem.

Integrace s Flexibee je obousměrná a umožňuje například:

 • uzavírání obchodních případů v RAYNETu podle stavu uhrazených faktur
 • generování reportů a statistik
 • zobrazení finančních informací v manažerských přehledech
 • práci s produkty a sklady
 • automatické generování podkladů k fakturaci po uzavření obchodního případu v RAYNETu,

& mnoho dalšího.

Existují 3 možnosti, jak propojit RAYNET CRM s ekonomickým systémem Pohoda.

Export obchodních případů

Z RAYNETu můžete exportovat obchodní případy do Pohody, kde se založí jako Přijaté objednávky. Exportovat je možné jak z detailu obchodního případu, tak z listu obchodních případů. Pokud vám stačí tato integrace, je zdarma a nápovědu k ní najdete zde.

SCOVECO Connector

SCOVECO Connector je cloudová aplikace, která umožňuje z Pohody do RAYNETu importovat a aktualizovat klienty, obchodní případy a produkty pomocí XML souborů. Přenášet záznamy je možné hromadně a provádí jej uživatel ručně (není automatizované). Aplikaci provozuje společnost SCOVECO, s.r.o. a stojí 1 000 Kč / měsíc. Integrace se zapíná v Nastavení RAYNET CRM. Více informací včetně ukázky systému najdete zde.

A.T.P. - RPCON

RPCON je aplikace, která automaticky a obousměrně přenáší záznamy mezi Pohodou a RAYNET CRM. Kontakty na zákazníka včetně objednávky tak bude mít k dispozici současně obchodník i účetní. Manažeři pak v RAYNETu uvidí pokročilé analýzy prodejů. Aplikace se instaluje na server zákazníka a podporovány jsou obě verze Pohody (MDB i SQL). Více informací včetně cen najdete zde.

UOL je účetní společnost otevírající zcela novou dimenzi v oblasti vedení účetnictví.

Díky propojení Raynetu s UOL dostanete vyhrané obchodní případy jednoduše na fakturu bez ručního přepisování. Stačí, když do RAYNETu zadáte klíč API, e-mail a název svého UOL. Po propojení najdete u každého obchodního případu v RAYNETu nové tlačítko pro přenos do UOL. Všechna data ze CRM se po kliknutí exportují do UOL a poslouží jako základ k vytvoření nové faktury.

Rocketoo je cloudové e-shopové řešení. Funguje jako online služba poskytovaná formou měsíčního pronájmu a oproti mnohým konkurentům umožňuje individuální úpravy designu i funkcí.

Díky integraci s Rockeetem si můžete do RAYNETu jednoduše přenášet informace o nákupech z e-shopu. Sami si přitom nastavíte, jaké stavy objednávek se budou do CRM přepisovat, ke kterému obchodníkovi se budou řadit apod. Ve chvíli, kdy koncový zákazník nakoupí v e-shopu, budete mít obchod automaticky zaevidovaný také v RAYNETu.

 

OptimCall je řešení pro telefonii a funguje jako cloudová aplikace. Zvládá služby VoIP telefonní ústředny od jednoduchých firemních řešení přes zajištění callcenter a týmů zákaznické podpory.

Propojení s RAYNETem umožňuje nastavit řadu chytrých scénářů, které umí při volání využít obchodní data. Nejzákladnějším z nich je identifikace volajícího.

Podrobný popis propojení společně s mini případovou studií použití OptimCallu pro RAYNETí tým podpory najdete v samostatném článku.

Obraťte se na nás telefonicky nebo e-mailem na podpora@raynet.cz a my vás nasměrujeme na specialisty OptimSys. Ti vám pomůžou integraci RAYNETu s ústřednou nastavit tak, jak budete potřebovat.

 

Solidpixels je online aplikace, ve které si vytvoříte funkční web bez znalosti programování.

Solidpixels umí své webové formuláře propojovat do leadů v RAYNET CRM. V nastavení formuláře stačí vyplnit jméno instance, uživatelské jméno (e-mail) a API klíč a všechny odeslané formuláře z vytvořeného webu se automaticky založí v RAYNETu jako leady se jménem, příjmením, e-mailem, telefonem a poznámkou.

Integromat je česká automatizační platforma, ve které můžete relativně komplexní integrace doslova naklikat.

Umožňuje vytvářet a provozovat integrační scénáře bez znalosti programování, které zajistí datové přenosy mezi cloudovými aplikacemi. Scénáře jsou založené na jednoduché logice: “Když se něco stane, tak něco udělej – vykonej nějakou operaci”.

Pomocí Integromatu lze RAYNET CRM propojit s celou řadou účetních a fakturačních systémů, e-shopů, projektových nástrojů, aplikací určených pro hromadnou e-mailovou korespondenci, se službami Googlu, Applu i Microsoftu.

Více o Integromatu píšeme v samostatném článku

 

Shoptet je největší tuzemský poskytovatel e-shopových řešení. V současné chvíli Shoptet pomáhá podnikat už 16 000 aktivních e-shopů. Mimo jiné nabízí pokladní systém, který umožňuje správu e-shopu a kamenného obchodu v rámci jednoho on-line systému.

Díky propojení RAYNETu a Shoptetu povýšíte svou zákaznickou péči na další level. Údaje o každém zákazníkovi a každém nákupu se vám odteď automaticky převedou z e-shopu do CRM. Najednou přesně víte, kdo, kdy a co nakoupil, jak často se k vám vrací nebo kolik peněz už u vás utratil.

 

Yourpass.eu je marketingový a komunikační nástroj, díky kterému můžete okamžitě vytvářet, upravovat a distribuovat vlastní digitální karty. Tato platforma je určena pro mobily a umožňuje firmám skrze karty komunikovat se zákazníky nebo fanoušky, aniž by jim přidávala další plasty do peněženky.

Z Raynetu se z Klientů a Kontaktních osob posílají data do YOUR PASSu, kde na jejich základě vznikají digitální karty. Integrace je převážně jednosměrná, data z Raynetu přechází do Yourpassu a z Yourpassu se k nám do detailů záznamů ukládají jen odkazy na dané karty.

 

Fakturoid je webová aplikace na vystavování a správu faktur určená zejména živnostníkům a malým firmám. Jde o cloudové řešení, takže nemusíte nic instalovat, stačí si vytvořit účet, ke kterému budete mít přístup z jakéhokoli webového prohlížeče.

Díky propojení Fakturoidu s RAYNETem můžete fakturovat úspěšné obchody přímo ze CRM. Z detailu Obchodního případu vytvoříte na pár kliknutí zálohovou nebo klasickou fakturu.

 

Dobře víme, že nemůžeme připravit napojení na všechno. Proto jsme pro vás vyvinuli REST API konektor - rozhraní k propojení RAYNETu s jinými systémy. Jeho prostřednictvím propojíte RAYNET třeba s

 • vaším webem
 • e-shopem
 • helpdeskem
 • ERP systémem
 • dalšími aplikacemi

Integraci systémů prostřednictvím API konektoru zvládne vaše IT oddělení (případně váš ICT dodavatel).

Vyzkoušejte si RAYNET na vlastní kůži!

Zdarma, bez jakýchkoli závazků a to až po dobu 30 dní

Hezký den! Jsme tu pro vás už od první minuty s RAYNET CRM. V popisu práce máme vysvětlování, objasňování a pomáhání. Mrkněte, jak to u nás funguje se zákaznickou podporou ;)

Lucie ze zákaznické podpory

...s tak trochu jinou
zákaznickou podporou...