Co v Ostravě při Coloursech? Užijte si tipy od rejnoků

Co v Ostravě při Coloursech? Užijte si tipy od rejnoků
Všude hlásáme, že jsme ostravští patrioti, tak bychom se měli podělit o to, co v Ostravě máme rádi. Snad vám ušetříme nějaký čas, který byste dali do googlení a procházení recenzí. Užijte si Coloursy i Ostravu!

Cože, vy tu nefiltrujete vodu reverzní osmózou?

Coffee nácci, pozor. V Ostravě nejste v Brně, piccolo si tu normálně žije a má se k světu a co si nepřefiltrujete, nemáte. Nicméně kávová kultura v posledních letech nabírá na obrátkách. Základem je Laura caffee, to je jistota. Jednu cigaretu od Gongu je pak všemi milovaná Maryčka (Magdonová).

Komu by chyběla ležérnost brněnského Falku, dejte šanci Industrial Cafe a Kavárně Daniel. V centru je variantou ještě Ostravanka U černého stromu.

A na zákuseček skočte do Ollies, to je ostravský fenomén - z garáže ostravskou jedničkou. V Ostravě nežije nikdo, kdo by neznal Ollies. My máme rádi jejich provozovnu v Porubě (něco jako ostravské Beverly), ale vy budete mít kousek spíš tu Vítkovickou.

Děcka, tož valíme na tu Stodolní, ne?

Stodolní se v Ostravě nevyhnete. Nemějte ale přehnaná očekávání. Možná radši nemějte očekávání vůbec. Úroveň některých podniků zůstala někde v devadesátkách.

Bar, který neexistuje, tu opravdu neexistuje a atmosféru brněnského Jakubáku také nečekejte. Máte v podstatě dvě možnosti. Buď na Stodolní zůstanete a zajdete do jakéhokoli podniku (s výběrem si nelámejte hlavu, nebo se inspirujte v USE-IT), nebo si vezmete tágo a za minutu budete v Docku. Je to hned u řeky a naproti je kopec, který rozhodně stojí za návštěvu při západu slunce (Halda Ema).

Další možností je nově otevřený bar, kde se platí za čas. Ten jsme ještě nestihli prověřit, ale podle rozhovoru to za návštěvu stojí.

Ostrava - Halda

Zdroj: Fotokate

Kurde, já mám hlad…

Sluchové buňky krmte hudbou, žaludky dobrým jídlem. Ostravské gastro má co nabídnout - od sendvičů z Ollies, přes řeckou tavernu Agiu Georgiu, až po luxusní steaky z restaurace Comedor.

Zmlsané brněnské a pražské foodies nezklame ani restaurant La Vida, exotický pobyt skvěle zakončíte v Gókaná Sushi Baru.

Pokud byste rádi bistro, tak v centru najdete HogoFogo a Boule za ušima. Tam neuděláte chybu. Jen nezapomeňte na rezervaci stolu.

A kde si můžu nechat ten chemex?!

Ubytování se na Coloursy vyplatí řešit tak rok dopředu, tak tuto sekci berte spíše jako tipy na příští rok. :-)

Pokud se ubytujete v hotelu City.City (a to byste mohli, patří mezi nejlépe hodnocené ostravské hotely na Booking.com), zabijete dvě mouchy jednou ranou. Steaky z tamní restaurace Loft spadají do kategorie božské, burgery nadpozemské.

Hlavu můžete složit také na zámku, který je zároveň pivovarem. V pokojích je prakticky zároveň i muzeum, o patro níž se vaří pivo a to vše stojí uprostřed sídliště, naproti benzínce.

Ostrava!!!

Dolů do dolů!

Když už budete v Ostravě, musíte vidět nějakou tu šachtu. A taky “Ostravské Hradčany”. Díky tomu si Ostravu prohlédnete z výšky i podzemí a budete mít komplexní 3D zážitek.

Vyhraďte si alespoň půl dne a valte do Dolní oblasti Vítkovice. Největší (a nejvyšší) atrakcí je ale stejně Vysoká pec č. 1, na jejímž vrcholu je kavárna a úžasný výhled na Ostravu (Bolt tower).

Díru do světa jsme v Ostravě udělali například v Landek parku. Šachtu z roku 1830 můžete obdivovat spolu s průvodci z řad bývalých horníků a pro klid duše si prohlédněte i expozici báňského záchranářství.

Těšíte se? My se těšíme! Tak v říjnu!!!