Současný fakturační modul končí → přichází integrace s iDokladem

Současný fakturační modul končí → přichází integrace s iDokladem
Od 1. 1. 2021 ukončujeme vývoj a podporu RAYNETího fakturačního modulu. Truchlit ale nemusíte. Modul nahrazujeme vylepšenou integrací s iDokladem, která zvládne vše, co zvládl fakturační modul, a ještě mnohem víc. Přečtěte si o nových funkcích a propojte RAYNET s iDokladem podle jednoduchého videonávodu.

Proč se loučíme s fakturačním modulem

Fakturační modul hrál v RAYNETu vždycky druhé housle. Naším cílem je vyvíjet pro vás především perfektně vyladěné CRM, a proto jsme se rozhodli, že fakturační funkce přenecháme tomu, kdo se v nich vyzná nejlépe – iDokladu, nejrozšířenějším fakturačním programu ve střední Evropě.

1. ledna 2021 proto zmizí fakturační modul z nabídky Rozšíření v RAYNETu. Pokud ho máte aktivovaný, můžete v něm pracovat po celý rok 2021, ale nedoporučujeme to, protože už nebude dostávat legislativní ani jiné aktualizace.

Raději bezplatně přejděte na iDoklad – současní uživatelé fakturačního modulu budou mít iDoklad zdarma na 12 kalendářních měsíců (platí na tarif Oblíbený).

Navždy ale budete mít v RAYNETu dostupné doklady, které jste vytvořili v současném fakturačním modulu.

Jak nové propojení s iDokladem funguje?

V RAYNETu se pro vás vizuálně nic nezmění. Stále v něm najdete všechny klientské faktury a jejich přehledy:

 1. Novou fakturu vytvoříte rovnou z karty Obchodního případu v CRM. Faktura se vám zároveň otevře v iDokladu v nové záložce prohlížeče, kde ji můžete upravit.
   

   

 2. I když fakturu vytvoříte rovnou v iDokladu, do RAYNETu se sama přenese a zařadí ke správnému klientovi. Pokud bude faktura pro zákazníka, kterého v CRM ještě nemáte, RAYNET ho za vás vytvoří.
   

   

 3. Mezi RAYNETem a iDokladem se automaticky přenáší všechny faktury. V RAYNETu tak například uvidíte, který klient vám ještě nezaplatil.
   

   

 4. Mezi systémy se přenáší také všechny vaše produkty. Položky, které v iDokladu neevidujete, se automaticky přenesou do RAYNETu.
   

   

Co vám propojení přinese?

 • V iDokladu získáte plnohodnotnou fakturační službu s vlastní mobilní aplikací, ve které vystavíte fakturu odkudkoliv na pár kliknutí
 • Srozumitelný přehled o výdajích a příjmech uvidíte na jednom místě – v tabulce, grafu, za den, kvartál nebo rok
 • 100% přehled o platbách – iDoklad umí párovat vystavené doklady s úhradami doručenými e-mailem hned z několika českých bank, a to z ČSOB, Komerční banky, Raiffeisenbank, Fio banky, Air Bank, Sberbank, MONETY a UniCredit Bank. Podporované slovenské banky jsou ČSOB, Fio, Tatra banka a VÚB banka. 
 • Podklady pro daňové přiznání máte hotové za pár kliků
 • Vyřeší vám i EET

Krom toho je výhoda, že:

 • iDoklad hlídá legislativní změny za vás. Vaše faktury i celý iDoklad vždy 100% odpovídají zákonům
 • iDokladí podpora vám pomůže v každé účetně složité situaci – bezplatně a přímo v aplikaci
 • Faktury vytváříte online a vyberete si i jejich vzhled – stačí doplnit logo, podpis a texty a fakturujete jako profík
 • Lze jednoduše archivovat přijaté doklady. Naskenujte nebo vyfoťte jakoukoliv účtenku či fakturu a zařaďte je mezi náklady v iDokladu

Videonávod: Jak propojit RAYNET s iDokladem