Jak rychle získat profil člověka, kterému píšete?

Jak rychle získat profil člověka, kterému píšete?

Představte si, že dostanete email od někoho, kdo vybírá nového dodavatele a osloví i vás. V takové situaci může být užitečné rychle získat přehled o tom, s kým máte tu čest. Naladit se na stejnou notu a poslat odpověď, která si sedne. Rychlý profil na základě emailové adresy vám umí podat služba Rapportive.

Ta funguje jako doplněk do Gmailu a zobrazuje náhled na LinkedIn profil osoby, se kterou je provázána daná emailová adresa. Takovýto náhled získáte po najetí kurzorem myši na emailovou adresu. Služba funguje po rychlé instalaci a je zdarma.

“...rychle víte, jak adresát vypadá, na jaké pozici a v jaké firmě pracuje - jestli jde o majitelku nebo její asistentku.”

Počet lidí v Česku a na Slovensku, kteří mají provázaný LinkedIn profil s emailem je až překvapivě vysoký. Schválně to vyzkoušejte. Pakliže tomu tak je, rychle víte, jak adresát vypadá, na jaké pozici a v jaké firmě pracuje - jestli jde o majitelku nebo její asistentku. Tomu pak můžete přizpůsobit různé komunikační nuance.

Dozvíte se také, kde člověk pracoval v minulosti a jestli vás pojí společní známí. To se občas může hodit, když potřebujete být představeni. Narozdíl od prohlížení profilu přímo na LinkedInu je toto anonymní cesta a druhá strana se tak nedoví, že si někdo prohlížel její profil.

Rapportive

Existují i alternativy, které však mají své mouchy. Například služba Vibe umí zobrazovat profily z více sociálních sítí, než pouze z LinkedInu. Je ale více chybová a paradoxně i při více zdrojích vám zobrazí profil u menšího počtu lidí (Rapportive je totiž přímo vlastněn LinkedInem). Když se ale zrovna trefíte, můžete získat komplexnější obrázek o kontaktu. Velkou výhodou pak je, že funguje i v jiných emailových klientech.

Podobné je to s FullContact. Klidně vyzkoušejte, instalace doplňků je velice rychlá. Nám ale nejvíce sednul Rapportive. Do budoucna je to určitě i výzva pro nás, abychom podobný sociální profil dokázali zobrazit přímo v RAYNET CRM.