Marketing festival se stěhuje. Hurá??!

Marketing festival se stěhuje. Hurá??!
Marketing festival se stěhuje do Ostravy. Všem brnamilovným návštěvníkům tak nezbývá než si sbalit Macbook, chemex a vyrazit směrem k polským hranicím. My, ostravští patrioti, z toho nejsme nadšeni - přijdeme o svůj oblíbený výlet do nejlepšího města. No co už s váma, aspoň vám dáme tipy, kde u nás jíst, pít a třeba i spát.

Cože, vy tu nefiltrujete vodu reverzní osmózou?

Coffee nácci, pozor. V Ostravě nejste v Brně, piccolo si tu normálně žije a má se k světu a co si nepřefiltrujete, nemáte. Nicméně pár míst, kde ani Štěpán Neubauer nepřijde o chuťové buňky, se najde. Základem je Laura caffee, to je jistota. Jednu cigaretu od Gongu je pak všemi milovaná Maryčka (Magdonová).

Komu by chyběla ležérnost brněnského Falku, dejte šanci Industrial Cafe a Kavárně Daniel. V centru je variantou ještě Ostravanka U černého stromu.

A na zákuseček skočte do Ollies, to je ostravský fenomén - z garáže ostravskou jedničkou. V Ostravě nežije nikdo, kdo by neznal Ollies. My máme rádi jejich provozovnu v Porubě (něco jako ostravské Beverly), ale vy budete mít kousek spíš tu Vítkovickou.

Děcka, tož valíme na tu Stodolní, ne?

Stodolní se v Ostravě nevyhnete, určitě tam proběhne alespoň jedna markeťácká párty. Nemějte ale přehnaná očekávání. Možná radši nemějte očekávání vůbec. Na Stodolní to žije v pátek, v sobotu to pomalu umírá a po zbytek týdne je to dočista mrtvé.

Bar, který neexistuje, tu opravdu neexistuje a atmosféru brněnského Jakubáku také nečekejte. Máte v podstatě dvě možnosti. Buď na Stodolní zůstanete a zajdete do jakéhokoli podniku (s výběrem si nelámejte hlavu, nebo se inspirujte v USE-IT), nebo si vezmete tágo a za minutu budete v Cafe Club Dock. Je to hned u řeky a naproti je kopec, který rozhodně stojí za návštěvu při západu slunce (Halda Ema).

Ostrava - Halda

Zdroj: Fotokate

Kurde, já mám hlad…

Mozkové závity krmte marketingem, žaludky dobrým jídlem. Ostravské gastro má co nabídnout - od sendvičů z Ollies, přes řeckou tavernu Agiu Georgiu, až po luxusní steaky z restaurace Comedor.

Zmlsané brněnské a pražské foodies nezklame ani restaurant La Vida, exotický pobyt skvěle zakončíte v Gokana Sushi Baru. Upozorňujeme, že všechny podniky byly testovány na rejnocích.

A kde si můžu nechat ten chemex?!

Pokud se ubytujete v hotelu City.City (a to byste mohli, patří mezi nejlépe hodnocené ostravské hotely na Booking.com), zabijete dvě mouchy jednou ranou. Steaky z tamní restaurace Loft spadají do kategorie božské, burgery nadpozemské.

Hlavu můžete složit také na zámku, který je zároveň pivovarem. V pokojích je prakticky zároveň i muzeum, o patro níž se vaří pivo a to vše stojí uprostřed sídliště, naproti benzínce.

Ostrava!!!

Dolů do dolů!

Když už budete v Ostravě, musíte vidět nějakou tu šachtu. A taky “Ostravské Hradčany”. Díky tomu si Ostravu prohlédnete z výšky i podzemí a budete mít komplexní 3D zážitek.

Vyhraďte si alespoň půl dne a valte do Dolní oblasti Vítkovice. Už proto, že jste sice možná markeťáci, ale v dětství jste stopro chtěli řídit autobus. Tady si to v Malém světě techniky U6 konečně vyzkoušíte. Největší (a nejvyšší) atrakcí je ale stejně Vysoká pec č. 1, na jejímž vrcholu je kavárna a úžasný výhled na Ostravu (Bolt tower).

Díru do světa jsme v Ostravě udělali například v Landek parku. Šachtu z roku 1830 můžete obdivovat spolu s průvodci z řad bývalých horníků a pro klid duše si prohlédněte i expozici báňského záchranářství.

Těšíte se? My se těšíme! Tak v říjnu!!!