9 vychytávek k prohlížeči, se kterými proletíte internetem jako rejnok

9 vychytávek k prohlížeči, se kterými proletíte internetem jako rejnok
Nedávno jsme si něco provedli. A nebyla to malá věc, byl to interní průzkum, ve kterém jsme zjišťovali, jaké vylepšení prohlížečů v RAYNETu používáme. Nejčastější byly doplňky související s naší prací, vývojem a testováním RAYNET CRM. Našli jsme ale pár zajímavých kousků, které by se vám mohly hodně líbit!

Doplňky pro Google Chrome

1. Smooth Gestures Plus

Smooth Gestures Plus

Tak tohle je opravdu návyková věc. Místo klikání a klávesových zkratek vás naučí používat gesta. Jednoduchým pohybem myši se v prohlížeči třeba vrátíte o krok zpět nebo zavřete záložku. Má to jen jednu nevýhodu – zvyknete si na to tak, že to budete zkoušet i na počítačích, které tenhle doplněk nemají.

Bezplatná alternativa: Gestures for Google Chrome
Ekvivalent pro Mozilla Firefox: FireGestures

2. MultiLogin

MultiLogin

Potřebujete se do e-mailu, CRM nebo jakékoliv jiné služby přihlásit pod více účty? V tom případě využijete MultiLogin. Díky němu pak můžete být přihlášeni třeba ve 3 Google účtech na 3 záložkách, aniž by vás služba odhlašovala (nebo jinak trápila). Stačí kliknout na ikonu MultiLogin a otevře se nová speciální záložka, která je připravena na autonomní přihlášení pod dalším účtem. A vy nemusíte spouštět jiný prohlížeč.

3. Evernote Web Clipper

Před časem jsme se přiznali, že máme rádi Evernote. Proto vás asi nepřekvapí, že ho využíváme i jako doplněk do Googlu Chrome. Díky tomu si přímo při práci pár kliknutími přidáme do Evernote texty, obrázky nebo třeba odkazy. A nezapomínáme :)

Instalujte ZDE

4. LastPass: Free Password Manager

LastPass: Free Password Manager

Ano, víme, že mít všude stejné heslo je risk. Jenže kdo si je má všechna pamatovat? My to řešíme pomocí cloudové služby LastPass. A stačí nám znát jen jedno heslo – k této službě. Ostatní můžeme pustit z hlavy, protože LastPass si je pamatuje za nás. A ještě nás automaticky přihlásí. Jak to funguje: po vyplnění jakéhokoliv přihlašovacího formuláře se vás LastPass zeptá, jestli chcete login uložit. Při uložení si login můžete ještě nějak okomentovat, nazvat nebo si jej organizovat ve vlastní struktuře složek. Kdykoliv se vrátíte na danou stránku, LastPass vám automaticky login předvyplní (nebo vás rovnou přihlásí).

Instalujte ZDE
Ekvivalent pro Mozilla Firefox: LastPass Password Manager

5. OneTab

Otevřený prohlížeč a v něm hromada panelů, které zpomalují počítač. Tak tuhle situaci známe moc dobře. A proto používáme OneTab. Díky němu jedním kliknutím uklidíme všechny panely do přehledné stránky a uvolníme tak paměť prohlížeče. Kdykoliv si přitom panely zase otevřeme – buď postupně, nebo všechny najednou.

Instalujte ZDE

Co ještě používáme

Doplňky pro Mozillu Firefox

6. Tab Mix Plus

Tab Mix Plus

Tenhle doplněk opravdu milujeme. Je to takový švýcarský nůž pro Mozillu Firefox. S ním si totiž nastavíte skoro každý detail v chování a zobrazování panelů.
A co konkrétně umí? Tak třeba:

  • Přepínání mezi jednotlivými panely podle jejich posledního zobrazení pomocí klávesové zkratky CTRL+TAB.
  • Určit, jak se mají otvírat nové stránky (na konec, za aktuální panel nebo třeba v určitém pořadí).
  • Přidat do záhlaví okna ikonu koše, přes kterou si rychle otevřete (omylem) zavřené panely.

7. Google Translator for Firefox

Google Translator for Firefox

Díky Google Translatoru pro Firefox už pro vás cizí stránky nebudou bariérou. S tímto vylepšením stačí stisknout přednastavenou klávesu - např. F2 - a hned se otevře nový panel, ve kterém najdete celou stránku přeloženou do češtiny. Anebo si označte jen část textu, zmáčkněte F2 a přímo ve stránce uvidíte překlad daného úseku.

Instalujte ZDE

8. Xmarks Sync

Základní synchronizaci záložek sice Google Chrome i Mozilla Firefox zvládají, ale teprve s doplňkem Xmarks Sync je propojíte napříč různými prohlížeči. Navíc se ke svým záložkám dostanete i přes webovou stránku, takže je máte po ruce, i když pracujete na jiném počítači.

9. Download Status Bar

Download Status Bar

Díky téhle vychytávce máte stahování vždy pod kontrolou. Vidíte, kolik času vám zbývá do jeho skončení, můžete si zkopírovat zdrojovou adresou daného souboru nebo ho pak třeba rovnou otevřít či smazat. To vše v liště, která se při stahování objeví v dolní části prohlížeče.

Co ještě používáme

 

Tak to jsou naše “doplňkové hvězdy”. A jaké jsou ty vaše? Podělte se s námi o své tipy, rádi je také vyzkoušíme. A kdo ví - když se nám osvědčí, třeba se tenhle článek dočká pokračování ;-).