Co je B2C obchod: definice a specifika

Co je B2C obchod: definice a specifika

Prodáváte ovoce na trhu, vybavení do domácnosti v kamenné prodejně, auto v showroomu nebo třeba oblečení na e-shopu. Vaši zákazníci u vás nakupují a zboží využívají, nic z něj dál nevyrábí a dál jej neprodávají. Jste součástí B2C byznysu. Jaká jsou jeho specifika a čím se liší od jiných obchodních modelů?

Co je to B2C obchod

Zkratka B2C znamená business-to-consumer a označuje prodej koncovému spotřebiteli, který zboží využívá pro svou potřebu. Tedy koupí si auto, ve kterém pak jezdí, dům, ve kterém bydlí, oblečení, které nosí, nebo třeba jídlo, které sní.

Tím se liší od tzv. B2B obchodu (business-to-business), při kterém firma prodává své produkty jiné firmě. Ta z nich nebo díky nim vyrábí své zboží nebo koupené produkty přeprodává svým zákazníkům.

Odlišnosti B2C obchodu od B2B

Kromě zákazníka se B2C obchod od B2B obvykle liší také v dalších aspektech:

  • cena zboží je v B2C jednotná pro všechny zákazníky, zatímco v B2B se často liší pro jednotlivé klienty,
  • o nákupu v B2C rozhoduje sám spotřebitel a většinou nakupuje rychle, u B2B se do rozhodování zapojuje víc lidí ve firmě a proces je zdlouhavější,
  • pro B2C obchod je typický široký trh, zatímco u B2B je trh omezenější, proto také firmy musí více dbát na budování vztahů se zákazníky,
  • proto zatímco v B2C využívají klienti zákaznický servis obvykle jen, když se u nakoupeného zboží vyskytne problém, v B2B je kvalitní zákaznický servis klienty vyhledávaný před nákupem, během něj i po něm.

Jak zvolit vhodný obchodní model

Specifika obou obchodních modelů vám pomohou určit, který z nich bude vhodnější pro váš byznys. Pokud prodáváte součástky k výrobě aut, které se jinde neuplatní, B2B bude jasná volba.

Představte si ale, že pěstujete zeleninu a chcete ji prodávat. Máte dvě možnosti:

  • buď ji v rámci B2C obchodu nabídnete přímo spotřebitelům, tedy zákazníkům, kteří ji od vás koupí a zužitkují,
  • nebo využijete B2B a prodáte ji do obchodů, kde zeleninu přeprodají zákazníkům, nebo firmám, které z ní vyrobí další produkty.

Oba způsoby mají své výhody a nevýhody. Buď si sami vybudujete síť klientů, kteří vaše zboží přeprodají, nebo zacílíte přímo na širší trh koncových zákazníků. S řízením B2B obchodu vám pomůže náš RAYNET CRM, kde máte všechny kontakty na klienty, veškerou komunikaci i dokumenty přehledně na jednom místě.