CRM: nejlepší řešení evidence zákazníků a obchodních případů

CRM: nejlepší řešení evidence zákazníků a obchodních případů

Ať už jste malá nebo velká firma, obchodníci či finanční poradci, potřebujete mít přehled o zákaznících. Evidovat si je můžete různými způsoby. Papírové adresáře už asi nikdo nepoužívá, databáze v excelu nejspíš ano. Žádné tabulky vám ale nedovolí to, co CRM systém. Co všechno umí a proč je nejlepším řešením evidence zákazníků?

Databáze kontaktů

CRM slouží jako adresář, do kterého přehledně uložíte všechny informace. Pokud máte mezi klienty podnikatele, CRM jejich základní údaje vyplní automaticky z obchodního rejstříku. Díky volitelným polím si ke klientům zapíšete osobní údaje, kontakty nebo třeba zájmy a koníčky. Klienty si můžete také oštítkovat, abyste na první pohled viděli, co se kterým řešíte.

Celé řešení si zkrátka přizpůsobíte svým potřebám, abyste si mohli zaznamenávat přesně to, co pro své podnikání potřebujete.

Schůzky a upomínky

Naplánované schůzky, hovory a další úkoly si plánujete v kalendáři přímo v CRM. Na kartě klienta pak vždy uvidíte, co za aktivity s ním máte naplánované. Pokud si tedy domluvíte s někým schůzku, uvidíte ji v kalendáři i v adresáři.

Přehledně tak vidíte, co máte s kým v plánu. A díky nastavení upomínek nikdy na nic nezapomenete.

Historie vztahu s klientem

Zmíní klient na schůzce nějaký detail? Zapište si ho do poznámky a na příští schůzce ho můžete otevřít. U každého kontaktu evidujete schůzky, dokumenty, nabídky, e-maily, které jste si poslali – zkrátka vše, co jste s klientem kdy řešili, a hlavně, kolik peněz je ve hře.

Marketingové kampaně na uložené kontakty

Díky propojení CRM řešení s mailingovými nástroji snadno odešlete hromadný mail nebo newsletter zákazníkům či potenciálním klientům.

Evidence klientů dostupná odkudkoliv

Další výhodou CRM řešení je přístupnost – k informacím o klientech se dostanete vy i vaši kolegové kdykoliv a odkudkoliv. Díky aplikaci v telefonu můžete informace vložit hned po schůzce, třeba pomocí hlasové zprávy.

CRM je řešení nejen pro evidenci kontaktů, ale i pro řízení a automatizaci obchodu, marketing nebo HR. Posílíte jím vztahy se zákazníky a usnadníte týmovou spolupráci.

Všechny zmíněné funkce má naše RAYNET CRM. Snadno ho navíc propojíte s dalšími nástroji, které používáte, třeba s účetními nebo mailingovými systémy.