Jak kontaktovat lidi do zprávy

 
Na LinkedInu oslovíte lidi několika způsoby. V tomto videu vám je Michal všechny ukáže.

V této části se podíváme na to, jak můžete na LinkedInu kontaktovat lidi prostřednictvím přímé zprávy. De facto existují tři způsoby jak to udělat.

Ten první je, že můžete napsat přímou zprávu lidem, které máte v síti a jste přátele. Takže pokud chcete oslovit někoho přímou zprávou kde nejste limitování počtem znaků, tak mu pošlete žádost o přátelství, kde uvedete nějaký kontext, proč chcete být propojení. Když vás potvrdí, tak mu pošlete zprávu.

Druhý způsob je ten, že máte Máte zaplacený účet Sales Navigator, který umožňuje napsat dvacet zpráv lidem, které nemáte ve vaší síti.

Třetí způsob je, že napíšete lidem přes tzv. zájmovou skupinu. Pojďme se tedy podívat na to, jak napsat lidem přímou zprávu, aniž byste měli placený účet Sales Navigator anebo byste byli s lidmi v přátelích. Chci Vám to ukázat na mém kolegovi Lukáši Hánovi, se kterým sice jsme v přátelích, ale fungovalo by to úplně stejně, jako kdybychom propojení nebyli. Když srolujete dolů na profilu lidí, tak úplně dole máte část Zájmy. Tam kliknete na tlačítko Zobrazit vše a tady vidíte, že ten člověk sleduje je nějaké jedince, společnosti skupiny anebo školy. Nás zajímají ty skupiny. Pojďme se třeba podívat na skupinu Vysoké školy ekonomické, kde jsme oba s Lukášem členové. Kliknu na tlačítko Zobrazit všechny a do filtru napíšu "Lukáš H". Vidím, že mi vyběhne jeho profil. Můžu tady kliknout na tlačítko Zpráva a automatický píšu zprávu. Fungovalo by to stejně i kdybychom nebyli ve spojení.

Jedna docela dobrá věc je ta, že vy s tím člověkem nemusíte mít stejné skupiny. On může mít nějaké skupiny, které vy nemáte. Tak to uděláte tak, že vidíte, jaké má skupiny, které sleduje. Když vy tu skupinu nesledujete, což třeba může být příklad skupiny Business Coaching Czech, tak kliknete na tlačítko Žádost o připojení a několik dní trvá než vás do té skupiny připojí. Potom co vás připojí, tak zase stejným způsobem jako jsem ukazoval, tomu člověku můžete napsat přímou zprávu.