Jak na nové leady přes LinkedIn

 
Na LinkedInu se snadno setkáte se zajímavými novými lidmi. Michal vám poradí, jak nové kontakty proměnit v leady.

Další části, kde se dá využít LinkedIn, je začínat s lidmi nové konverzace a případně tím získávat nové leady. Jsou takové tři způsoby, jak můžete s lidmi začít konverzaci na LinkedInu.

Ten první způsob je, že vy vidíte lidi, kteří navštívili váš profil. Když třeba někdo navštívil váš profil opakovaně, a vy se podíváte a ten člověk je vaše cílová skupina, nebo je to někdo kdo vás zajímá, tak mu můžete napsat zprávu. Můžete napsat "Dobrý den pane Nováku, všiml jsem si, že jste párkrát koukal na můj profil. Koukal jsem taky, že máme společné přátele. Našel jste nějaké téma, které vás zaujalo nebo co nás může spojovat?". A takto vlastně můžete naťuknout tu konverzaci. Já jsem to párkrát udělal, lidé mi třeba psali, že je zajímá téma firemní kultury nebo byli na mém školení a zajímá je, co děláme dál. A vlastně jsem tímto získal nové leady. Takže jak získat nové konverzace s lidmi? Když navštíví váš profil, tak jim napište takovou citlivou zprávu.

Druhá možnost je, že když napíšete nějaký příspěvek nebo článek a lidi vám k tomu dají komentář nebo status, tak je můžete podobně kontaktovat přímou zprávou. "Koukal jsem, že jste mi dal like k článku, nebo jste dával zajímavý komentář. Koukám, že máme společné přátele. Je něco, jak si můžeme třeba pomoci?". A zase, citlivě můžu napsat takovouto zprávu.

Třetí způsob, jak se dostat s lidmi do konverzace je, když dostanete žádost o propojení. Jednou jsem dostal žádost o propojení od jedné paní. Napsal jsem jí zprávu, protože jsem nevěděl, odkud se známe, v jakém kontextu se propojujeme, že máme pár společných přátel. Odpověděla mi, že byla na jedné přednášce v Microsoftu, kterou jsem měl a že by ji zajímalo to o čem jsem mluvil a jestli se k tomu můžeme sejít. De facto skrze dvě zprávy jsem byl na velice zajímavé schůzce, která měla obchodní potenciál. Takže když Vám někdo pošle žádost o propojení, ten člověk třeba ve vaší cílové skupině nebo ho neznáte, napište mu zprávu, v jakém kontextu se propojujete. A třeba z toho může něco zajímavého vypadnout, minimálně nová konverzace.