Social Selling Index: využijte svůj potenciál na LinkedInu

Social Selling Index: využijte svůj potenciál na LinkedInu

LinkedIn používají obchodníci k budování své značky a k oslovování potenciálních klientů pomocí social sellingu. Zjistit, jak se vám na síti daří a zda vám aktivity přináší kýžené výsledky, můžete díky LinkedIn Social Selling Indexu. Na jedno kliknutí vám ukáže, jak se vám daří v porovnání s dalšími uživateli.

Zjistěte, jak si stojíte na LinkedInu

LinkedIn Social Selling Index je číselné vyjádření toho, jak se vám na LinkedInu daří. Ukazuje vám, jak vaše aktivity na této profesní síti podporují prodej a jak si stojíte oproti jiným uživatelům z vašeho oboru.

Jde o bezplatný nástroj, díky kterému si každý uživatel LinkedInu může ověřit svou pozici na síti. Stačí kliknout na odkaz www.linkedin.com/sales/ssi.

Social Selling Index vám ukazuje aktuální pozici

Hodnota indexu se pohybuje od 0 do 100. Za velmi dobré se považuje, pokud se dostanete nad 70 bodů. Průměrní uživatelé LinkedInu se přitom pohybují někde mezi 20 a 50 body.

Index se počítá za uplynulých 90 dní a neustále se aktualizuje. Okamžitě tedy víte, jak na tom jste a jak vám vaše aktivity pomáhají skóre vylepšit. 

4 oblasti, které Social Selling Index hodnotí

Social Selling Index stojí na čtyřech pilířích, které se měří samostatně. V každém můžete dosáhnout maximálně 25 bodů, jejich součet pak dává celkovou hodnotu indexu.

Tyto čtyři oblasti jsou:

  • budování profesního brandu – hodnotí se správné a úplné vyplnění profilu, tedy zda máte profilovou fotku, vyplněnou pracovní historii, doporučení,
  • vyhledávání relevantních kontaktů – měří se, jak vyhledáváte relevantní kontakty a využíváte placené nástroje jako Sales Navigator, který hledání nových spojení zefektivňuje,
  • zapojení do dění na síti – sleduje se, zda vytváříte relevantní obsah užitečný pro vaše sledující, který vyvolává interakci uživatelů a diskuzi pod příspěvkem, hodnotí se dosah vašich příspěvků, kolik máte komentářů, reakcí a sdílení,
  • budování pevných vztahů – hodnotí se, zda se spojujete s decision makery v oboru a jak odpovídáte na žádosti o spojení.

Všechny leady z LinkedInu si pak můžete přehledně evidovat v RAYNET CRM.

Jak index ukáže, co na svém LinkedInu vylepšit

LinkedIn Social Selling Index vám tedy rychle ukáže, jak si v těchto čtyřech oblastech na LinkedInu vedete a kterou je třeba podpořit. Například takto:

  • vyplňte kompletně profil a všechny kolonky,
  • spojujte se s relevantními a důležitými lidmi, odpovídejte na žádosti o spojení,
  • vytvářejte nebo sdílejte kvalitní a relevantní obsah, který podporuje pozici odborníka,
  • interagujte, komentujte a odpovídejte na komentáře, sdílejte příspěvky ostatních,
  • používejte placené nástroje jako Sales Navigator a všechny funkce, které nabízí.

Díky pravidelné aktualizaci indexu můžete ihned sledovat, jak vám jednotlivé aktivity přidávají body v celkovém skóre.

Social Selling Index podpoří váš obchod

Vyšší hodnota indexu vám zaručí lepší postavení na síti a v byznysu. Čím vyšší máte skóre, tím větší dosah vašich příspěvků LinkedIn umožní. Lépe se díky tomu spojíte s důležitými lidmi ve svém oboru nebo v oboru potenciálního klienta. Pomůže vám to také ukázat se jako odborník a autorita v oboru.

To vám může otevřít dveře k dalším obchodům. Z dat LinkedInu totiž vyplývá, že obchodníci s vyšším Social Selling Indexem mají vyšší počet obchodních příležitostí a jsou úspěšnější v uzavírání obchodů.